Moje sportowe zainteresowania Żeglarstwo Czarter jachtów bez patentu

Czarter jachtów bez patentu

boat cockpit wheel motorboat 1505679

Czarter jachtów jest najpopularniejszym sposobem na to, aby zażyć rozrywki na pełnym morzu lub nawet na oceanie. Przeżycia, jakie gwarantuje rejs, są niezapomniane a co więcej luksusowe wyposażenie zapewnia komfort podczas wypoczynku. Czarter jest umową polegającą na wynajmie jednostki pływającej z załogą lub bez w celu organizacji podróży. Na chwilę obecną obowiązują nowe zmienione przepisy mówiące o tym, że aby prowadzić jacht motorowy, żaglowy czy też motorówkę nie trzeba posiadać patentu sternika motorowego.

boat cockpit wheel motorboat 1505679Niegdyś te uprawnienia były konieczne dzisiaj istnieje większa swoboda i dzięki temu każdy, kto potrafi obsługiwać którąś z jednostek poruszających się po wodzie może wynająć ją dla celów rekreacyjnych. Jednakże nie ma całkowitej dowolności w kwestii wielkości i siły, jaką cechują się poszczególne maszyny wodne.

Bez uprawnień żeglarskich można pływać jachtem lub łodzią o niewielkiej mocy. Natomiast osoby bez żadnych uprawnień mogą pływać jachtami żaglowymi o długości do 7,5 m oraz jednostkami z napędem motorowym o mocy nie większej jak 30 KM. Jednostki takie mają ograniczenie prędkości do 15km/godz. Coraz więcej firm zajmujących się wynajmem jachtów i łodzi oferuje czarter bez patentów jachtów kabinowych bez żagla i o przepisowej mocy.

Osoby wyjeżdżające w regiony polskich jezior mogą skorzystać z czarteru jachtów na Mazurach, aby pożeglować w przyjemnej okolicy bez patentu. Większość oferowanych do wynajmu jachtów ma dobre wyposażenie pozwalające na korzystanie z niego przez dłuższy okres czasu. Przy wynajmie wymagane jest jedynie posiadanie dowodu osobistego, prawa jazdy i pobierana jest kaucja zwrotna.

Jachty wynajmowane są w systemie dniowym lub tygodniowym, w sezonie letnim jest zdecydowanie najdrożej, ceny spadają jesienią. Zdobycie uprawnień dla osoby chociaż trochę orientującej się w sportach wodnych i pasjonującej się nimi nie jest trudnym zadaniem.Trzeba oczywiście umieć pływać, a kolejnym krokiem jest odbycie szkolenia i zdanie egzaminu. Aby tego dokonać wystarczy zapisać się na kurs stacjonarny lub weekendowy.

Szkoleniem zajmują się uprawnieni instruktorzy a po ich odbyciu zdać trzeba dwuetapowy egzamin praktyczny i teoretyczny. Natomiast do poruszania się jachtami żaglowymi bez jakichkolwiek ograniczeń ma prawo osoba ze stopniem żeglarza jachtowego a wyższe stopnie uprawniają do żeglugi morskiej.

Podobne wpisy

Yachts in Monaco

Luksusowe jachtyLuksusowe jachty

Jachty są dzisiaj synonimem przepychu i wygodnego życia, zwłaszcza luksusowe łodzie o napędzie motorowym. Ich wyposażenie, zapiera dech w piersiach, a one same są niczym mieszkania, przystosowane do poruszania się