Luksusowe jachty

Yachts in Monaco

Jachty są dzisiaj synonimem przepychu i wygodnego życia, zwłaszcza luksusowe łodzie o napędzie motorowym. Ich wyposażenie, zapiera dech w piersiach, a one same są niczym mieszkania, przystosowane do poruszania się po wodzie. Aby móc stać się właścicielem takiej łodzi, trzeba posiadać nie lada sumkę, żeby móc wypoczywać w tak komfortowy sposób. Są to zwykle duże jachty motorowe i traktuje się je, jako rekreacyjne jednostki pływające. Jachty żaglowe z kolei projektuje się z uwzględnieniem wymagań klasyfikacyjnych, zaliczających poszczególne egzemplarze do następujących kategorii:

  • oceaniczna – jachty do żeglugi w warunkach wiatru przekraczającego wartość 8 stopni w skali Beauforta (8oB ) i przy falach wyższych niż 4m,
  • pełnomorska – rejsy jachtów morskich na otwartym morzu
  • przybrzeżna – na wody tak zwane przybrzeżne czyli w zatokach, zalewach, na jeziora i rzeki ale przy określonej sile wiatru i wysokości fal,
  • na wody osłonięte – do rejsów po małych jeziorach, kanałach i rzekach.

Każda z wymienionych klas jachtów oznacza ich zastosowanie i zasięg poruszania się. Muszą one spełniać określone warunki konstrukcyjne, aby mogły się poruszać na wyznaczonych terytoriach. Takie pogrupowanie ułatwia kupno jachtu i bezpieczne żeglowanie, bowiem wiadomo, jakie dana jednostka ma możliwości i wytrzymałość względem poruszania się po wodach różnego rodzaju.

Osobną kategorią jachtów są jednostki przeznaczone na imprezy żeglarskie i regaty. Prezentują one styl sportowy. Są to typowe łodzie żaglowe z kabiną lub bez. Z kolei inną maszyną przeznaczoną do celów turystyczno-sportowych jest mały jacht motorowy.

Każdą z wymienionych jednostek pływających można wynająć korzystając z czarteru jachtów. Po pewnych zmianach w prawie nie potrzeba do kierowania poszczególnymi łodziami o mniejszej mocy, patentu sternika. Można także stać się posiadaczem którejś z nich korzystając z propozycji sprzedaży jachtów. Jest ich sporo, więc problemów z wyborem raczej nie będzie, trzeba jedynie dobrze przyjrzeć się, jaki jest stan jachtów używanych oferowanych do kupienia. Rejs jachtem motorowym lub żaglowym to wspaniały pomysł na spędzenie urlopu, w komfortowych warunkach i w towarzystwie szumu fal.

Podobne wpisy