Ceny jachtów morskich

montenegro kotor port balkan adria 1036765

Jachty morskie projektuje się w taki sposób, aby nadawały się do żeglugi po morzach przy warunkach, w których panuje wiatr o sile nie większej jak 8 stopni w skali Beauforta a fale morza nie przekraczają 4 metrów. Ich sympatycy dobrze wiedzą, co potrafią te „żaglówki” oraz ile frajdy i satysfakcji daje żeglowanie nimi po pełnym morzu. Miłośników, tego hobby przybywa, chociaż nie jest to rozrywka najtańsza.

montenegro kotor port balkan adria 1036765Sam jacht jak też jego otrzymanie w dobrym stanie sporo kosztują. Jachty morskie posiadają konkretne wyposażenie, między innymi sprzęt do nawigacji elektronicznej, niezwykle przydatny. Co więcej ich kabiny mają dogodne wyposażenie w wypadku droższych modeli bardzo luksusowe. Wnętrza takich jachtów potrafią zapierać dech w piersi. Samo wykończenie pokładu, poręczy, pomostu także bywa zachwycające. Ale za taki wygląd i wyposażenie trzeba odpowiednio zapłacić. Jachty najwyższej klasy mogą mieć ceny z przedziału nawet 18-25 mln euro.

Pomarzyć i obejrzeć zawsze można, a schodząc na ziemię z chmur można znaleźć coś o wiele tańszego. Mogą to być jachty nowe bądź używane. Jednak w przypadku tych drugich trzeba dobrze zorientować się, jaki jest ich stan. Złote rączki lubiące majsterkować przy tego typu sprzęcie będą wiedziały jak doprowadzić go do stanu idealnego innym pozostaje skorzystać z pomocy fachowca.

W zależności od wielkości i typu jachtu trzeba zapłacić od około 15 do 120 tys. złotych za używaną jednostkę pływającą oraz od około 50 do 400 tys za jachty nowe. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się modele używane, zwłaszcza ze względu na cenę. Zdarza się, że ktoś w szybkim czasie chce sprzedać mało używany jacht za dosyć dobrą cenę. Warto, więc planując zakup wertować na bieżąco oferty sprzedaży, jak też orientować się u samych producentów jachtów w stoczniach.

Jednakże, jeśli w danym momencie nie mamy środków na kupno jachtu, warto popróbować swoich sił na sprzęcie wynajętym. Agencje zajmujące się ich wypożyczaniem mają w większości przypadków sprawdzone i bezpieczne jednostki pływające.

Czarter jachtów w chwili obecnej jest dosyć popularny a co więcej nie trzeba posiadać patentu sternika motorowego. Obecnie w większości znanych nadmorskich kurortów europejskich można wyczarterować dowolny jacht i spędzić na nim udany urlop.

Podobne wpisy

Yachts in Monaco

Luksusowe jachtyLuksusowe jachty

Jachty są dzisiaj synonimem przepychu i wygodnego życia, zwłaszcza luksusowe łodzie o napędzie motorowym. Ich wyposażenie, zapiera dech w piersiach, a one same są niczym mieszkania, przystosowane do poruszania się